Registrace ochranné známky

your partner for registration of trademarks
+420 596 11 22 33

Dotace až 1810 EUR na ochranné známky a průmyslové vzory již od ledna 2023

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EU IPO) od 23. ledna 2023 opět poskytuje dotaci na duševní vlastnictví pro malé a střední podniky. Naše kancelář vám dotaci zprostředkuje zdarma.

Dotaci můžete čerpat až do výše 1810 EUR na tyto služby:

  • audit duševního vlastnictví (810 EUR) nebo
  • registraci ochranné známky či průmyslového vzoru (až 1000 EUR).

Podmínky dotace:

  • žadatel musí být malý či střední podnik z EU
  • dotace činí 75 % ze správního poplatku za českou ochrannou známku (či průmyslový vzor)
  • dotace činí 50 % ze správního poplatku za mezinárodní ochrannou známku či průmyslový vzor
  • dotace činí 90 % na audit duševního vlastnictví (čili zaplatíte jen 90 EUR) a maximální výše dotace činí 810 EUR (Poukaz 1)
  • maximální výše dotace na ochranné známky a průmyslové vzory na žadatele činí 1000 EUR (Poukaz 2)

Jak dotaci vyřídit

Vyřízení dotace je velice jednoduché a prakticky je přiznána všem žadatelům, kteří splňují podmínku malého či středního podniku (tj. podnikatel, který zaměstnává méně než 250 zaměstnanců a jeho roční obrat nepřesahuje 50 milionů EUR nebo jeho bilanční suma roční rozvahy nepřesahuje 43 milionů EUR).

Přihláška ochranné známky či průmyslového se podává až po rozhodnutí o schválení dotace. Není tedy žádné riziko v případě nepřiznání dotace.

Máte-li zájem o dotaci, audit, registraci vašeho duševního vlastnictví (ochranné známky a/nebo průmyslového vzoru) nebo chcete zatím jen další informace o tom, jak postupovat, nás můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu odeslaného na naši adresu: lawyer@lawyer.cz

ZDARMA vám navrhneme vhodnou strategii a podáme žádost o dotaci, za podmínky že následně po přiznání dotace budete registraci duševního vlastnictví řešit prostřednictvím naší kanceláře. S registrací duševního vlastnictví máme 20 letou zkušenost, podali jsme již několik stovek přihlášek.

Mgr. et Mgr. Petr Mališ, advokát - malis@lawyer.cz | LinkedIn

Autor je společníkem v advokátní kanceláři Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., kde se zabývá zejména smluvní úpravou v oblasti informačních technologií, ochrannými známkami, ochranou osobních údajů a internetovým právem.

Kontakt

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář tel.: +420 596 11 22 33 e-mail: lawyer@lawyer.cz   Osoby odpovědné za sekci Trademarks.cz: Mgr. Petr Mališ e-mail: malis@lawyer.cz

kde nás najdete
© trademarks.cz - 2015 Tvorba www stránek | Machin.cz